Jezioro Solińskie od dziesięcioleci przyciąga turystów swoim urokiem, pięknymi widokami oraz możliwością odpoczynku w bliskości z naturą. Ten ogromny zalew w sercu bieszczadzkich gór to nie tylko powszechnie znane miejscowości jak Solina czy Polańczyk, ale także inne równie malownicze miejsca, jak np. Olchowiec położony przy Małej Pętli Bieszczadzkiej.

Ta sezonowa osada turystyczna jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek, rekreację, biwak, uprawianie sportów wodnych czy wędkarstwo. Turystów przyciąga nie tylko bogata baza noclegowa, strzeżone kąpielisko czy platforma widokowa, ale także niesamowita okolica, czyli z jednej strony rozległa zatoka będąca odnogą Zalewu Solińskiego, a z drugiej malownicza kotlina zachęcająca do wycieczek pieszych i rowerowych.

Możemy korzystać z licznych punktów gastronomicznych, rozrywkowych, przystani żeglarskiej, wypożyczalni sprzętu wodnego i wielu innych ciekawych i przydatnych miejsc. Na wczasowiczów czekają liczne pola namiotowe i biwakowe, pensjonaty, kwatery oraz luksusowe domki do wynajęcia.

Olchowiec podobnie jak inne miejscowości będące częściowo na terenach zalewowych powstającego w latach 60-tych zalewu, został prawie w całości rozebrany. Dzisiaj przy niewielkim stanie wody można zauważyć fundamenty pojedynczych starych budynków. Sama miejscowość obecnie liczy kilkunastu mieszkańców!

W pobliżu Olchowca znajdują się liczne szlaki turystyczne, jak np. pieszy szlak niebieski z Przemyśla do Wołowatego, czy rowerowy szlak Zielony Rower Czarna – Olchowiec. Dla bardziej zaawansowanych rowerzystów można polecić czerwony Extreme Bieszczady, którego trasa obejmuje miejscowości Olchowiec – Teleśnica Oszwarowa – Sokołowa Wola – Czarna.

W okolicy można znaleźć także sporo atrakcji dla miłośników turystyki historycznej i kulturowej. Czeka na nich między innymi „Szlak Architektury Drewnianej” czy „Szlak Ikon”, które ukazują najpiękniejsze drewniane cerkwie i kościoły w Bieszczadach. Do zbadania jest także dolina Sanu na terenie rezerwatu Krywe, niezamieszkałego kilkunastokilometrowego odcinka, gdzie można spotkać się ze śladami dawnej tamtejszej kultury, takimi jak ruiny cerkwi czy dworów.

Olchowiec zdecydowanie zachęca swoim urokiem, dziką naturą i jednocześnie dużymi możliwościami rekreacji i wypoczynku. Jeśli zatem nie zdecydowałeś jeszcze, gdzie spędzić urlop lub wybrać się z dziećmi na wakacje, spokojnie możesz zarezerwować nocleg w Olchowcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *